Корисна інформація

ВІДПУСТКА БЕЗ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗАРПЛАТИ зараховується до стажу для відпустки, а ПРОГУЛ – не зараховується


04.09.2017 р., джерело: http://dominanta.in.ua

 

КОНСУЛЬТУЄ МIНIСТЕРСТВО ПРАЦI ТА СОЦIАЛЬНОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ
Сектор режимiв працi, вiдпочинку та норм працi

Про розрахунок компенсацiї

ПИТАННЯ: Чи враховується перiод невиходу працiвника на роботу, який вiдмiчений в табелi облiку використання робочого часу умовним позначенням "НЗ" (невихiд з нез’ясованих причин), для розрахунку компенсацiї за невикористану вiдпустку пiд час звiльнення такого працiвника?

Чи враховується перiод перебування у вiдпустцi без збереження зарплати на пiдставi п. 18 ст. 25 Закону "Про вiдпустки" для розрахунку компенсацiї за невикористану вiдпустку пiд час звiльнення такого працiвника?

ВIДПОВIДЬ: Мiнiстерство соцiальної полiтики України з метою недопущення звiльнення власником або уповноваженим ним органом пiдприємств, установ i органiзацiй громадян, якi перемiщаються з районiв проведення антитерористичної операцiї, надало роз’яснення вiд 08.07.2014 р. № 7302/3/14-14/13, в якому зверталася увага на таке.

Працiвники, якi не виходять на роботу у зв’язку з перемiщенням з районiв проведення антитерористичної операцiї, не можуть бути звiльненi за п. 4 ч. 1 ст. 40 КЗпП за пiдставою "прогул".

Це обумовлено потребою збереження життя й здоров’я таких працiвникiв та їхнiх сiмей i вважається вiдсутнiстю на роботi з поважних причин.

У такому разi за працiвниками зберiгаються робоче мiсце та посада.

Таким працiвникам у табелi облiку використання робочого часу доцiльно такi неявки вiдмiчати умовним позначенням "НЗ" - неявки з нез'ясованих причин або "I" - iншi причини неявок.

У такому разi з працiвниками трудовi вiдносини не припинятимуться, однак нас таких неявок не зараховуються до стажу роботи, що дає право на щорiчну вiдпустку, та не пiдлягає оплатi.

Пiд час звiльнення працiвника перiод, упродовж якого вiн не працював з нез’ясованих причин, не зараховується до стажу роботи, що дає право на щорiчну вiдпустку.

Час перебування працiвника у вiдпустцi без збереження заробiтної плати, яка йому була надана за п. 18 ч. 1 ст. 25 Закону України "Про вiдпустки" (далi - Закон), зараховується до стажу роботи, що дає право на щорiчну основну вiдпустку, вiдповiдно до ст. 9 цього Закону.

Вiдповiдно пiд час звiльнення такого працiвника йому має бути виплачена грошова компенсацiя за всi не використанi ним днi щорiчної вiдпустки (ст. 24 Закону) з урахуванням перiоду перебування працiвника в такiй вiдпустцi без збереження заробiтної плати.

Вiталiна КОРКУШКО,
завiдувач сектору

"Праця i зарплата" N 31 (1043), 16 серпня 2017 р.

 

 

 

Корисна інформація

ВІДПУСТКА БЕЗ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗАРПЛАТИ зараховується до стажу для відпустки, а ПРОГУЛ – не зараховується


04.09.2017 р., джерело: http://dominanta.in.ua

 

КОНСУЛЬТУЄ МIНIСТЕРСТВО ПРАЦI ТА СОЦIАЛЬНОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ
Сектор режимiв працi, вiдпочинку та норм працi

Про розрахунок компенсацiї

ПИТАННЯ: Чи враховується перiод невиходу працiвника на роботу, який вiдмiчений в табелi облiку використання робочого часу умовним позначенням "НЗ" (невихiд з нез’ясованих причин), для розрахунку компенсацiї за невикористану вiдпустку пiд час звiльнення такого працiвника?

Чи враховується перiод перебування у вiдпустцi без збереження зарплати на пiдставi п. 18 ст. 25 Закону "Про вiдпустки" для розрахунку компенсацiї за невикористану вiдпустку пiд час звiльнення такого працiвника?

ВIДПОВIДЬ: Мiнiстерство соцiальної полiтики України з метою недопущення звiльнення власником або уповноваженим ним органом пiдприємств, установ i органiзацiй громадян, якi перемiщаються з районiв проведення антитерористичної операцiї, надало роз’яснення вiд 08.07.2014 р. № 7302/3/14-14/13, в якому зверталася увага на таке.

Працiвники, якi не виходять на роботу у зв’язку з перемiщенням з районiв проведення антитерористичної операцiї, не можуть бути звiльненi за п. 4 ч. 1 ст. 40 КЗпП за пiдставою "прогул".

Це обумовлено потребою збереження життя й здоров’я таких працiвникiв та їхнiх сiмей i вважається вiдсутнiстю на роботi з поважних причин.

У такому разi за працiвниками зберiгаються робоче мiсце та посада.

Таким працiвникам у табелi облiку використання робочого часу доцiльно такi неявки вiдмiчати умовним позначенням "НЗ" - неявки з нез'ясованих причин або "I" - iншi причини неявок.

У такому разi з працiвниками трудовi вiдносини не припинятимуться, однак нас таких неявок не зараховуються до стажу роботи, що дає право на щорiчну вiдпустку, та не пiдлягає оплатi.

Пiд час звiльнення працiвника перiод, упродовж якого вiн не працював з нез’ясованих причин, не зараховується до стажу роботи, що дає право на щорiчну вiдпустку.

Час перебування працiвника у вiдпустцi без збереження заробiтної плати, яка йому була надана за п. 18 ч. 1 ст. 25 Закону України "Про вiдпустки" (далi - Закон), зараховується до стажу роботи, що дає право на щорiчну основну вiдпустку, вiдповiдно до ст. 9 цього Закону.

Вiдповiдно пiд час звiльнення такого працiвника йому має бути виплачена грошова компенсацiя за всi не використанi ним днi щорiчної вiдпустки (ст. 24 Закону) з урахуванням перiоду перебування працiвника в такiй вiдпустцi без збереження заробiтної плати.

Вiталiна КОРКУШКО,
завiдувач сектору

"Праця i зарплата" N 31 (1043), 16 серпня 2017 р.