Корисна інформація

ГОЛОВА і БУХАГАЛТЕР НЕПРИБУТКОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ (ОСББ) можуть працювати безкоштовно, якщо статутом об'єднання це передбачено

 
19.06.2017 р., джерело: http://dominanta.in.ua

КОНСУЛЬТУЄ МIНIСТЕРСТВО СОЦIАЛЬНОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ
Департамент заробiтної плати та умов працi

Про оплату працi бухгалтера ОСББ

ПИТАННЯ: У якому порядку нараховується зарплата бухгалтеру ОСББ, що працює двi години на день, у зв’язку iз пiдвищенням мiнiмальної заробiтної плати до 3200 грн?

ВIДПОВIДЬ: За статтею 1 Закону України "Про оплату працi" (далi - Закон) заробiтна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразi, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працiвниковi за виконану ним роботу.

Вiдповiдно до статтi 3-1 Закону (в редакцiї Закону України вiд 06.12.2016 р. № 1774-VIII) розмiр заробiтної плати працiвника за повнiстю виконану мiсячну (годинну) норму працi не може бути нижчим за розмiр мiнiмальної заробiтної плати.

У разi укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу, а також у разi невиконання працiвником у повному обсязi мiсячної (годинної) норми працi мiнiмальна заробiтна плата виплачується пропорцiйно до виконаної норми працi.

Водночас особливостi здiйснення права власностi у багатоквартирному будинку, регулювання правових, органiзацiйних та економiчних вiдносин, пов’язаних з реалiзацiєю прав та виконанням обов’язкiв спiввласникiв багатоквартирного будинку щодо його утримання та управлiння визначено законами України "Про об’єднання спiввласникiв багатоквартирного будинку" та "Про особливостi здiйснення права власностi у багатоквартирному будинку".

Вiдповiдно до ст. 7 Закону України "Про об'єднання спiввласникiв багатоквартирного будинку" у статутi об'єднання визначаються, зокрема, статутнi органи об'єднання. їхнi повноваження та порядок формування: порядок прийняття кошторису, створення та використання Фондiв об'єднанняь включаючи резервнi, а також порядок оплат спiльних витрат; перелiк питань, якi можуть вирiшуватися зборами представникiв, тощо.

Статтею 10 цього Закону визначено, що вищим органом управлiння об’єднання є загальнi збори.

Рiшення загальних зборiв, ухвалене вiдповiдно до статуту, є обов'язковим для всiх спiввласникiв.

Якщо статутом об'єднання передбачено, що правлiння працює на безоплатнiй основi, то всi члени правлiння, в тому числi голова i бухгалтер, виконують свої функцiї на безоплатнiй основi.

Оксана ГУЗЕНКО,
головний спецiалiст

"Праця i зарплата" N 20 (1032), 31 травня 2017 р.

 

Корисна інформація

ГОЛОВА і БУХАГАЛТЕР НЕПРИБУТКОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ (ОСББ) можуть працювати безкоштовно, якщо статутом об'єднання це передбачено

 
19.06.2017 р., джерело: http://dominanta.in.ua

КОНСУЛЬТУЄ МIНIСТЕРСТВО СОЦIАЛЬНОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ
Департамент заробiтної плати та умов працi

Про оплату працi бухгалтера ОСББ

ПИТАННЯ: У якому порядку нараховується зарплата бухгалтеру ОСББ, що працює двi години на день, у зв’язку iз пiдвищенням мiнiмальної заробiтної плати до 3200 грн?

ВIДПОВIДЬ: За статтею 1 Закону України "Про оплату працi" (далi - Закон) заробiтна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразi, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працiвниковi за виконану ним роботу.

Вiдповiдно до статтi 3-1 Закону (в редакцiї Закону України вiд 06.12.2016 р. № 1774-VIII) розмiр заробiтної плати працiвника за повнiстю виконану мiсячну (годинну) норму працi не може бути нижчим за розмiр мiнiмальної заробiтної плати.

У разi укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу, а також у разi невиконання працiвником у повному обсязi мiсячної (годинної) норми працi мiнiмальна заробiтна плата виплачується пропорцiйно до виконаної норми працi.

Водночас особливостi здiйснення права власностi у багатоквартирному будинку, регулювання правових, органiзацiйних та економiчних вiдносин, пов’язаних з реалiзацiєю прав та виконанням обов’язкiв спiввласникiв багатоквартирного будинку щодо його утримання та управлiння визначено законами України "Про об’єднання спiввласникiв багатоквартирного будинку" та "Про особливостi здiйснення права власностi у багатоквартирному будинку".

Вiдповiдно до ст. 7 Закону України "Про об'єднання спiввласникiв багатоквартирного будинку" у статутi об'єднання визначаються, зокрема, статутнi органи об'єднання. їхнi повноваження та порядок формування: порядок прийняття кошторису, створення та використання Фондiв об'єднанняь включаючи резервнi, а також порядок оплат спiльних витрат; перелiк питань, якi можуть вирiшуватися зборами представникiв, тощо.

Статтею 10 цього Закону визначено, що вищим органом управлiння об’єднання є загальнi збори.

Рiшення загальних зборiв, ухвалене вiдповiдно до статуту, є обов'язковим для всiх спiввласникiв.

Якщо статутом об'єднання передбачено, що правлiння працює на безоплатнiй основi, то всi члени правлiння, в тому числi голова i бухгалтер, виконують свої функцiї на безоплатнiй основi.

Оксана ГУЗЕНКО,
головний спецiалiст

"Праця i зарплата" N 20 (1032), 31 травня 2017 р.