Корисна інформація

Дисциплiнарне стягнення (ДОГАНА АБО ЗВІЛЬНЕННЯ) застосовується не пiзнiше вiд одного мiсяця з дня виявлення проступку та накладається не пiзнiше шести мiсяцiв з дня вчинення проступку

 
26.06.2017 р., джерело: http://dominanta.in.ua

 

КОНСУЛЬТУЄ МIНIСТЕРСТВО СОЦIАЛЬНОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ
Юридичний департамент

Щодо притягнення до вiдповiдальностi за порушення трудової дисциплiни

ПИТАННЯ: Якщо упродовж робочого часу працiвник не виконував своїх трудових обов'язкiв, чи можна за це його покарати i як?

ВIДПОВIДЬ: За статтями 147-148 КЗпП за порушення трудової дисциплiни до працiвника може бути застосовано тiльки один з таких заходiв стягнення, як догана або звiльнення.

Законодавством, статутами i положеннями про дисциплiну може бути передбачено для окремих категорiй працiвникiв й iншi дисциплiнарнi стягнення.

Дисциплiнарне стягнення застосовується власником або уповноваженим ним органом безпосередньо за виявленням проступку, але не пiзнiше вiд одного мiсяця з дня його виявлення, не враховуючи часу звiльнення працiвника вiд роботи у зв'язку з тимчасовою непрацездатнiстю або перебування його у вiдпустцi.

Дисциплiнарне стягнення не може бути накладене пiзнiше вiд шести мiсяцiв з дня вчинення проступку.

Вiдповiдно до ст. 149 КЗпП до застосування дисциплiнарного стягнення власник або уповноважений ним орган повинен зажадати вiд порушника трудової дисциплiни письмового пояснення.

За кожне порушення трудової дисциплiни може бути застосовано лише одне дисциплiнарне стягнення.

Пiд час обрання виду стягнення власник або уповноважений ним орган має враховувати ступiнь тяжкостi вчиненого проступку, i заподiяну ним шкоду, обставини, за яких учинено проступок, i попередню роботу працiвника.

Стягнення оголошується в наказi (розпорядженнi) i повiдомляється працiвниковi пiд пiдпис.

Якщо впродовж одного року з дня накладення дисциплiнарного стягнення працiвника не буде пiддано новому дисциплiнарному стягненню, то вiн вважається таким, що не мав дисциплiнарного стягнення.

Якщо працiвник не допустив нового порушення трудової дисциплiни i до того ж був сумлiнним працiвником, то стягнення може бути зняте до закiнчення одного року.

Упродовж строку дiї дисциплiнарного стягнення заходи заохочення до працiвника не застосовуються (ст. 152 КPпП).

Головний спецiалiст,
Анна НIКИТКО

"Праця i зарплата" N 19 (1031), 24 травня 2017 р.

 

Корисна інформація

Дисциплiнарне стягнення (ДОГАНА АБО ЗВІЛЬНЕННЯ) застосовується не пiзнiше вiд одного мiсяця з дня виявлення проступку та накладається не пiзнiше шести мiсяцiв з дня вчинення проступку

 
26.06.2017 р., джерело: http://dominanta.in.ua

 

КОНСУЛЬТУЄ МIНIСТЕРСТВО СОЦIАЛЬНОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ
Юридичний департамент

Щодо притягнення до вiдповiдальностi за порушення трудової дисциплiни

ПИТАННЯ: Якщо упродовж робочого часу працiвник не виконував своїх трудових обов'язкiв, чи можна за це його покарати i як?

ВIДПОВIДЬ: За статтями 147-148 КЗпП за порушення трудової дисциплiни до працiвника може бути застосовано тiльки один з таких заходiв стягнення, як догана або звiльнення.

Законодавством, статутами i положеннями про дисциплiну може бути передбачено для окремих категорiй працiвникiв й iншi дисциплiнарнi стягнення.

Дисциплiнарне стягнення застосовується власником або уповноваженим ним органом безпосередньо за виявленням проступку, але не пiзнiше вiд одного мiсяця з дня його виявлення, не враховуючи часу звiльнення працiвника вiд роботи у зв'язку з тимчасовою непрацездатнiстю або перебування його у вiдпустцi.

Дисциплiнарне стягнення не може бути накладене пiзнiше вiд шести мiсяцiв з дня вчинення проступку.

Вiдповiдно до ст. 149 КЗпП до застосування дисциплiнарного стягнення власник або уповноважений ним орган повинен зажадати вiд порушника трудової дисциплiни письмового пояснення.

За кожне порушення трудової дисциплiни може бути застосовано лише одне дисциплiнарне стягнення.

Пiд час обрання виду стягнення власник або уповноважений ним орган має враховувати ступiнь тяжкостi вчиненого проступку, i заподiяну ним шкоду, обставини, за яких учинено проступок, i попередню роботу працiвника.

Стягнення оголошується в наказi (розпорядженнi) i повiдомляється працiвниковi пiд пiдпис.

Якщо впродовж одного року з дня накладення дисциплiнарного стягнення працiвника не буде пiддано новому дисциплiнарному стягненню, то вiн вважається таким, що не мав дисциплiнарного стягнення.

Якщо працiвник не допустив нового порушення трудової дисциплiни i до того ж був сумлiнним працiвником, то стягнення може бути зняте до закiнчення одного року.

Упродовж строку дiї дисциплiнарного стягнення заходи заохочення до працiвника не застосовуються (ст. 152 КPпП).

Головний спецiалiст,
Анна НIКИТКО

"Праця i зарплата" N 19 (1031), 24 травня 2017 р.