Корисна інформація

Якщо впродовж 12 мiсяцiв працiвник не мав заробiтку (прогул), середня зарплата для компенсації відпустки обчислюється з окладу (ставки), без множення на 12 місяців

 
03.07.2017 р., джерело: http://dominanta.in.ua

 

КОНСУЛЬТУЄ МIНIСТЕРСТВО СОЦIАЛЬНОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ
Департамент заробiтної плати та умов працi

Про виплату компенсацiї за невикористанi вiдпустки

ПИТАННЯ: Працiвник бiльш як один рiк не був на роботi. За цей перiод йому оформили прогул. На роботу вiн вийшов 7 листопада i виявив бажання звiльнитися 8 листопада 2016 р. Чи нараховується йому пiд час звiльнення компенсацiя за невикористану щорiчну вiдпустку (30 календарних днiв) за вiдпрацьований до прогулiв перiод i як її розраховувати?

ВIДПОВIДЬ: За пунктом 2 Порядку обчислення середньої заробiтної плати, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.02.95 р. № 100 (далi - Порядок), обчислення середньої заробiтної плати для виплати компенсацiї за невикористанi вiдпустки провадиться виходячи з виплат за останнi 12 календарних мiсяцiв роботи, що передують мiсяцю такої виплати.

Згiдно з ч. 1 ст. 24 Закону України "Про вiдпустки" в разi звiльнення працiвника йому виплачується грошова компенсацiя за всi не використанi ним днi щорiчної вiдпустки, а також додаткової вiдпустки працiвникам, якi мають дiтей або повнолiтню дитину - iнвалiда з дитинства пiдгрупи АI групи.

Оскiльки працiвник має 30 календарних днiв не використаної за перiод до прогулу вiдпустки, роботодавець зобов'язаний виплатити працiвниковi компенсацiю за такi днi невикористаної вiдпустки в день його звiльнення.

Проте впродовж 12 розрахункових мiсяцiв працiвник не мав заробiтку (прогул упродовж року), тому нарахування має провадитися з установлених йому в трудовому договорi тарифної ставки, посадового (мiсячного) окладу.

Iншого порядку розрахунку середньої заробiтної плати немає.

Начальник вiддiлу,
Неля СИНЬКО

"Праця i зарплата" N 16 (1028), 26 квiтня 2017 р.

 

Корисна інформація

Якщо впродовж 12 мiсяцiв працiвник не мав заробiтку (прогул), середня зарплата для компенсації відпустки обчислюється з окладу (ставки), без множення на 12 місяців

 
03.07.2017 р., джерело: http://dominanta.in.ua

 

КОНСУЛЬТУЄ МIНIСТЕРСТВО СОЦIАЛЬНОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ
Департамент заробiтної плати та умов працi

Про виплату компенсацiї за невикористанi вiдпустки

ПИТАННЯ: Працiвник бiльш як один рiк не був на роботi. За цей перiод йому оформили прогул. На роботу вiн вийшов 7 листопада i виявив бажання звiльнитися 8 листопада 2016 р. Чи нараховується йому пiд час звiльнення компенсацiя за невикористану щорiчну вiдпустку (30 календарних днiв) за вiдпрацьований до прогулiв перiод i як її розраховувати?

ВIДПОВIДЬ: За пунктом 2 Порядку обчислення середньої заробiтної плати, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.02.95 р. № 100 (далi - Порядок), обчислення середньої заробiтної плати для виплати компенсацiї за невикористанi вiдпустки провадиться виходячи з виплат за останнi 12 календарних мiсяцiв роботи, що передують мiсяцю такої виплати.

Згiдно з ч. 1 ст. 24 Закону України "Про вiдпустки" в разi звiльнення працiвника йому виплачується грошова компенсацiя за всi не використанi ним днi щорiчної вiдпустки, а також додаткової вiдпустки працiвникам, якi мають дiтей або повнолiтню дитину - iнвалiда з дитинства пiдгрупи АI групи.

Оскiльки працiвник має 30 календарних днiв не використаної за перiод до прогулу вiдпустки, роботодавець зобов'язаний виплатити працiвниковi компенсацiю за такi днi невикористаної вiдпустки в день його звiльнення.

Проте впродовж 12 розрахункових мiсяцiв працiвник не мав заробiтку (прогул упродовж року), тому нарахування має провадитися з установлених йому в трудовому договорi тарифної ставки, посадового (мiсячного) окладу.

Iншого порядку розрахунку середньої заробiтної плати немає.

Начальник вiддiлу,
Неля СИНЬКО

"Праця i зарплата" N 16 (1028), 26 квiтня 2017 р.